Southern Institute of Technology

Southern Institute of Technology (SIT) je jednou z 20-tich verejných polytechnických inštitútov. SIT programy sú akreditované a schválené novozélandských kvalifikačným úradom  až do postgraduálnu úroveň.

SIT je hrdá na svoju históriu odborného vzdelávania a prípravy. Za takmer 40 rokov poskytla študentom kvalitné vzdelanie v celej rade oborov na rôznych úrovniach, vrátane postgraduálneho štúdia. Mnoho programov SIT odkazuje na vyššiu kvalifikáciu na SIT, ale aj na ďalších inštitúciách na Novom Zélande a na celom svete. SIT neustále rozvíja vzťahy s inými vzdelávacími inštitúciami, aby jej absolventi mali maximálnu mobilitu.

Hlavný kampus sa nachádza v Invercargill a areály sú v Christchurch, Queenstown a Gore. K školskému areálu v Invercargill patrí telocvičňu, kníhkupectvo a kaviareň. Samozrejmosťou sú aj podporné služby, ako zdravotné sestry, poradca, kaplán, učebné asistenčné centrum a iné.
„Downtown“ areál sa nachádza na ulici Don, ktorá predstavuje určitú kreatívnu zónu na bývanie pre študentov študujúcich umenie, dizajn, fotografiu, film, animáciu, hudbu, zvuk, ale aj módu, publicistiku a činohru.  Študenti študujúci tieto podobné odbory spolu často úzko spolupracujú kvôli živým vystúpeniam , výstavám a natáčaniu.

Na akademickej pôde  SIT sa nachádza približne 5000 študentov a po krajine je prostredníctvom dištančného vzdelávania roztrúsených ďalších 8.000 študentov.  SIT je dostatočne veľká, aby ponúkla rozmanitosť a študentskú kultúru, ale malé počty v triedach zaistia dostatok praktických skúsenosti.

Jednou z najväčších výhod  Invercargill sú relatívne nízke životné náklady. Veľká sála Residence je ideálnym ubytovaním pre študentov, ktorí chcú žiť v spoločnom ubytovacom zariadení s možnosťou poskytovania jedál. Apartmány sú ďalšou možnosťou pre spoločné ubytovanie. Moderné a bezpečné zariadenia a na výber izba, štúdio alebo apartmán. Obidve možnosti sú len 5-10 minút chôdze od areálu školy.

Invercargill má k dispozícii športové zariadenia svetovej triedy, nové trávniky na rovnakej úrovni ako pred olympiádou v Pekingu. Ako aj rovnako veľký olympijsky bazén a štadión. Z toho vyplýva aj možnosť pripojiť sa k športovým klubom.

Na území mesta sa nachádza mnoho krásnych parkov a záhrad. Invercargill je vstupnou bránou do jednej z najkrajších scenérií Nového Zélandu .
Southland, časť Invercargill, je známy pre jeho ‚Southern Hospitality „- nájdete tu ľudí, ktorí sú všeobecne príjemný a uvoľnený. Z vynikajúcich nákupov môžete prejsť do živých kaviarní, reštaurácií a barov, Invercargill má okrem iného aj všetky výhody života v meste, bez dopravnej zápchy.

Kontaktný formulár

Máte otázky alebo potrebujete pomoc? Napíšte nám!