Stredné školy

Stredne školy Nový Zéland

Stredné školy na Novom Zélande (secondary school) poskytujú vzdelanie pre študentov vo veku 13-18 rokov. Všetky stredné školy ponúkajú národne kvalifikované štúdium, ktoré je prípravou pre štúdium na terciárnych vzdelávacích inštitúciách na Novom Zélande, ale aj v ostatných anglicky hovoriacich krajinách. Väčšina stredných škôl na Novom Zélande sú založené vládou, ale nachádza sa tu aj rad škôl, ktoré stoja na filozofických a náboženských tradíciách, čím je ovplyvnené aj ich zameranie.

Pri príchode na strednú školu je posudzovaná znalosť angličtiny študenta. Následne je zaradený do triedy podľa úrovne angličtiny. Študenti navštevujú strednú školu po dobu piatich rokov. Školský rok začína na začiatku februára a končí na začiatku decembra. Keďže v európskych krajinách končí školský rok v máji alebo júni, môžete mesiace voľna využiť prípravou na strednú školu (zamerané na zdokonalenie angličtiny).

Školský deň na strednej škole začína o 9:00 a končí o 15:30hod. Študenti navštevujúci strednú školu kopírujú naše vysoké školy v tom, že za predmetmi sa presúvajú oni, nie učitelia. O zápis na strednej škole na Novom Zélande je vhodné sa zaujímať minimálne polroka pred začatím štúdia.

 

Na záver zopár odpovedí na časté otázky:

Musím nosiť školskú uniformu na strednej škole?

Väčšina škôl vyžaduje, aby študenti nosili jednotné školské uniformy. Stále sa však zväčšuje počet škôl, ktoré umožňujú nosiť prijateľné ležérne oblečenie.   Len malý počet škôl nemá predpísaný určitý typ oblečenia.

 Musím mať dobrú úroveň angličtiny pre vstup strednú školu?

Na navštevovanie strednej škole nie je nutné ovládať angličtinu na vysokej úrovni, no nájdu sa aj stredné školy, ktoré to vyžadujú. Preto je možné, aby študent navštevoval niekoľko mesiacov pred začatím štúdia na strednej škole anglickú školu.

Musím žiť v školskom hosteli alebo homestay, zatiaľ čo ja som na strednej škole?

AA vzdelávacia sieť sa chová len pre stredné školy, ktoré majú vysokú úroveň akademickej výučby a starostlivosť a správu zahraničných študentov. Naša skúsenosť potvrdzuje, že žiaci dosiahli najlepších, zatiaľ čo oni sú na strednej škole, ak sú v riadne podanej ubytovanie v hostiteľskej rodine alebo hostel situáciu. Keď študent dokončil strednú školu, že sú schopní vybrať, čo sa stretáva s možnosťou ubytovania v ich vlastnom predstavám.

Čo sa stane, keď nedokončím strednú školu?

V takom prípade máte niekoľko možností. Po prvé môžete opakovať rok na strednej škole a pokúsiť sa o úspešné zakončenie predmetu. Prípadne sa môžete zapísať do nadačného štúdia. Pre zápis na vysokú školu je potrebné mať strednú školu ukončenú.

Kontaktný formulár

Máte otázky alebo potrebujete pomoc? Napíšte nám!