University of Otago

Univerzita bola založená v roku 1869, čo z nej robí najstaršiu univerzitu na Novom Zélande. Na jej začiatku stáli iba traja profesori, ktorí sa venovali Anglickému jazyku a literatúre, matematike a prírodným vedám, filozofii a politickej ekonómii. Univerzita si prešla dlhou históriou a za 40 rokov sa počet študentov navýšil na 21.000 (v roku 2010). Medzi jej študijné programy patria geodézia, farmácia,  zdravotnícke laboratórne vedy, učiteľstvo, fyzioterapia, aplikovaná veda, dentálna technika a iné.

Univerzita sídli v atraktívnom areáli tvorenom historickými aj modernými budovami umiestnenými v centre mesta Dunedin. Školský areál je kúsok od mestských centrálnych služieb a nákupných stredísk. Študenti univerzity hodnotia školský areál ako jeden z najväčších plusov študentského života v Otago. Študenti bývajú v tesnej blízkosti univerzitných priestorov na internátoch alebo samostatných bytoch. Samotní vysokoškolský študenti spolu so zamestnancami univerzity tvoria jednu šestinu Dunedinu.

Medzinárodné postavenie univerzity sa odráža aj v umiestnení v rebríčku svetových univerzít Shanghai Jiao tong University. Väčšina študentov univerzity pochádza z územia mimo mesta. V roku 2009 približne 75% zapísaných študentov pochádzalo z iného mesta ako Dunedin a 65% z regiónu Southland. Preto môžeme University of Otago nazvať národnou univerzitou.

Prostredie v okolí v sebe skrýva úžasné prírodné scenérie a možnosti rekreácie. Na južnom ostrove sa nachádzajú jedny z najlepších lyžiarskych stredísk, stravovacích a ubytovacích zariadení.

Akademické štúdium na University of Otago

Predgraduálne:

Bakalárske študijné programy  je možné študovať v odboroch ako: aplikované vedy, umenie a biomedicínske vedy, obchod, zubná chirurgia, zubné techniky, pedagogika, právo, lekárske vedy, laboratórna medicína, hudba, orálne zdravie, farmácia, telesná výchova, fyzioterapia, veda, geodézia, učiteľstvo, teológia a cestovný ruch.

Postgraduálne:

V štúdiu vo vyššie uvedených oblastiach a odboroch je možné pokračovať a získať tak titul Master a vyšší.
Špecializované master programy zahrňujú MBA, podnikanie, pôvodné štúdia, medzinárodné štúdia, vedeckú komunikáciu a poľovníctvo.

Výskum

Podľa správy Ministry of Research NZ z roku 2006 je Univerzita v Otago univerzitou, ktorá má najintenzívnejší výskum a podľa rebríčka pre  univerzitný výskum (PBRF Quality Evaluation, 2006) je táto univerzita najlepšie hodnotenou univerzitou spomedzi všetkých uni. (PBRF Hodnotenie kvality, 2006).
Otago je domovom pre výskum svetovej kvality a výskumných pracovníkov, ktorí sú nadšení vo svojich odboroch. Univerzita tiež investovala do centra pre inovácie, ktoré prináša akademickým a výskumným pracovníkom možnosť spoločne monitorovať obchodný rozvoj výskumných výsledkov.

Prípravný rok

Univerzita ponúka pre študentov prípravný program dlhý osem mesiacov. Je určený tým, ktorí sa potrebujú zdokonaliť v anglickom jazyku ako aj získať základy k akademickému programu, pred začatím bakalárskeho stupňa štúdia.

Prípravné štúdium sa vyučuje na kampusoch univerzity a umožňuje študentom prístup k väčšine univerzitným službám a zariadeniam. Úspešné absolvovanie prípravného štúdia zaručuje študentom miesto v prvom ročníku kurzu, na ktorý sa pripravovali.

Centrum jazykového vzdelávania

Jazykové centrum univerzity Otago ponúka intenzívny kurz anglického jazyka a študijných zručností pre všeobecnú komunikáciu. Jazykové centrum je registrované testovacie centrum pre IELTS, TOEFL a TOEIC. Študenti majú prístup k väčšine univerzitným službám a zariadeniam.

Kontaktný formulár

Máte otázky alebo potrebujete pomoc? Napíšte nám!