Letenky na Nový Zéland, ako na to?

Air New Zealand

Hádam jedna z najčastejších otázok ľudí, ktorí sa chystajú na Nový Zéland, je ohľadom leteniek. Prirodzene cesta na opačný koniec sveta nie je najjednoduchšia a vyžaduje si svoju prípravu. A je predsa rozdiel, či za spiatočnú letenku na Nový Zéland zaplatíte 1000 alebo 1500 EUR, no nie?

 

Najvýhodnejšou destináciou pre lety na Nový Zéland je pravdepodobne Londýn. Odtiaľ je najväčšia pravdepodobnosť ceny spiatočnej letenky pod 1000 EUR.  Štandardne inak stojí spiatočná letenka do Aucklandu alebo Christchurchu okolo 1300-1500 EUR.

Pre pravideľné updaty ohľadom cien leteniek odporúčame stránku Kayak, kde sa môžete registrovať a nastaviť si takzvaný price alert. Na email Vám tak budú chodiť aktualizované informácie o cenách leteniek na Vami vybranej trase.

Momentálna nájdete z Viedne širokú ponuku letov do Aucklandu cez niektorú zo svetových metropol. V cene do 1500 EUR ponúkajú spiatočné letenky napríklad Singapore Airlines, Lufthansa alebo China Southern. Ak sa chcete s cenou dostať výrazne nižšie, budete musieť letenky nakombinovať. Približne za 920 EUR majú letenky z Londýna do Christchurch na STAtravel, samostatne sa ale musíte dopraviť ešte do Londýna. To však nie je žiaden problém, letecká spoločnosť Ryanair tam lieta z Bratislavy niekoľkokrát za deň a spiatočná letenka s batožinou Vás vyjde do 100 EUR. Celkovo sme teda na sume 1100 EUR z Bratislavy do Christchurch.


Môžete napísať komentár.

Napísať komentár

Musíte sa prihlásiť pre napísanie komentáru.