Najvyšší čas rozhodnúť sa pre prácu na Novom Zélande

Nedávno sme prišli s dobrou správou – dohoda o pracovnej dovolenke (alebo working holiday) medzi Slovenskou republikou a Novým Zélandom bola v apríli tohto roku podpísana, a teda v súčasnosti možu aj naši občania cestovať len za prácou do tejto vysnívanej krajiny. Ale pozor, tohtoročná kvóta už bola vyčerpaná.

 

 

 

Na odchod za prácou Slovákov na Nový Zéland, alebo obyvateľov Nového Zélandu na Slovensko teraz stačia tzv. Working Holiday Visa. Treba ale pamätať na to, že ich počet je obmedzený. Ďalšie taketo víza môžu byť udelené až v apríli 2013, kedy bude opäť uvoľnená kvóta s počtom 100 kusov. Dopyt je teda skutočne veľký.

Viac informácií a elektronická žiadosť je k dispozícii na web stránke http://www.immigration.govt.nz/.

Ak na budúci rok napríklad končíte školu, alebo chcete byť už v lete na Novom Zélande a okrem práce si užívať surfovanie alebo pozorovanie delfínov, je najvyšší čas rozhodnúť sa a kontaktovať nás pre viac informácií a všetkých možnostiach vycestovania.
Môžete si pritom vybrať z veľkého počtu ponúkaných prác v cestovnom ruchu (v hoteloch, reštauráciach, práce v kuchyni, v turistických kanceláriach, sprievodcovská činnosť, predávanie lístkov, uvádzanie hostí a pod.) a tiež v poľnohospodárstve (zbieranie ovocia a zeleniny, či starostlivosť o zvieratá).

Máte otázky alebo potrebujete pomoc? Napíšte nám!

Vaše meno

Váš email

Predmet

Vaša správaMôžete napísať komentár.

Napísať komentár

Musíte sa prihlásiť pre napísanie komentáru.