Vysokoškolské tituly z Nového Zélandu platia po celom svete!

Veľmi často dostávame v agentúre otázky ohľadom kvality vysokoškolského vzdelávania na Novom Zélande a taktiež možnosti uplatniť sa po skončení štúdia v inej krajine.

 

 

Samozrejme veľmi ťažko sa reaguje na plošnú kvalitu vysokých škôl a univerzít na Novom Zélande, podobne ako v EU aj tam nájdete lepšie a horšie školy. Napomôcť môže nieľko medzinárodných rebríčkov univerzít, kde sa pravideľne v TOP500 Univerzít sveta objavuje aj niekoľko inštitúcií z Nového Zélandu.

Napríklad podľa portálu TopUniverzities bola v roku 2012 The University of Auckland na 83 mieste celosvetového rebíčka. Na Novom Zélande teda nenájdete úplne top školy sveta, ale vzdelávanie ako také je tam veľmi kvalitné a nie je problém s jeho akceptáciou v zahraničí.

Záruka toho, že Vám diplom získaný na novozélandskej univerzite, budú akceptovať kdekoľvek na svete, je takzvané „The Lisbon Recognition Convention„, ktoré bolo prijaté v roku 1997 aj Európskou komisiou a UNESCO. Celý dokument hovorí okrem iného aj o akceptácii vyššieho vzdelávania získaného na Novom Zélande v iných krajinách sveta, keďže Nový Zéland podpísal konvenciu v roku 2008. Celý zoznam krajín, ktoré dohodu podpísali nájdete na internete.

 


Môžete napísať komentár.

Napísať komentár

Musíte sa prihlásiť pre napísanie komentáru.